Aromatyczne espresso czy spienione cappuccino? Kawa jaką lubisz może zostać przyrządzona na różne sposoby, ale zawsze pomocny będzie ekspres. Od najprostszych modeli, które po prostu zaparzają "małą czarną" po super wydajne kombajny, z młynkiem, automatycznym spienianiem mleka i wieloma innym przydatnymi funkcjami. Zobacz, które będą potrzebne Tobie i wybierz ekspres idealny dla siebie.

PHILIPS 5000 EP5360/10 PIANO BLACK

PHILIPS 5000 EP5360/10 PIANO BLACK

od 2149,00 zł
w sklepach internetowych

Sprawdź ceny

W pełni automatyczny ekspres do kawy ma wiele opcji, dzięki którym dostosujesz smak napoju do swoich upodobań. Moc, czas parzenia, temperaturę i smak każdego napoju można w prosty sposób spersonalizować i zapisać. Klasyczny spieniacz do mleka wytwarza parę, co pozwala przygotować delikatną piankę z mleka do cappuccino. Filtr wody AquaClean pozwala w optymalny sposób wykorzystać w pełni automatyczny ekspres do kawy. Zmieniając filtr na życzenie urządzenia, można zaparzyć do 5000 filiżanek, zanim konieczne będzie usunięcie kamienia. Ponadto kawa parzona jest z wykorzystaniem czystej i wolnej od zanieczyszczeń wody. Dodatkową korzyścią jest to, że po zainstalowaniu filtra AquaClean w ekspresie do kawy automatycznie zostaje wyłączone przypomnienie o konieczności usunięcia kamienia.

Przeciwnicy

Philips 5000 EP5360/10 Piano Black

Philips 5000 EP5360/10 Piano Black

Rekomendacje

Opinie

 1. Polecam

  Opinie napisał(a) Paulina dnia

  Zalety
  ceramiczny młynek
  czyszczenie
  filtr wody poprawia smak kawy
  idealnie spienia mleko
  intuicyjne urządzenie
  jakość wykonania
  karafka na mleka
  łatwość obsługi
  łatwy w obsłudze
  mozliwość wyboru z 5 rodzaju kaw
  spienianie mleka
  trwałość
  wygoda
 2. Ekspres dopiero zaczynam używać. Zacząłem, z "pewna taką dozą nieśmiałości" (rzadko to robię ;0) ale cena pomimo sporego upustu jednak budzi lekki respekt) od gruntownego przeczytania instrukcji obsługi. Jestem zatem po wspomnianej lekturze, instalacji filtru Aqua Clean do wody, wstępnym przepłukaniu toru wodnego, zmierzeniu dołączonym paskiem twardości wody i podaniu sterownikowi urządzenia wyniku. Pierwsze espresso nieprzyjemnie zaskoczyło - to były jedynie popłuczyny a nie kawa. Producent jednak uprzedzał, że produkt z tej półki nie ma sztywnych ustawień fabrycznych a ma pewną formę wbudowanej inteligencji i w początkowym okresie użytkowania sam się niejako kalibruje. Rzeczywiście drugie espresso już nie odbiegało od tego co zwykło się pod tym mianem rozumieć. Dla miłośników ponadstandardowych pojemności (dla mnie pojedyncze, klasyczne espresso kończy się dużo za szybko) dobra informacja: można "wewnętrznemu bariście" zdefiniować ile napoju oczekuje użytkownik i od tego czasu (po zapamiętaniu tego parametru) ekspres będzie napełniał jego ulubioną filiżankę do pełna! Nie ma obowiązku dokupowania naparstków. Oczywiście jest możliwość regulowania "mocy aromatu" (jak sądzę korekta proporcji ilości kawy i wody), a także sposobu mielenia ziaren kawy (mniej lub bardziej drobno). To wszystko jeszcze przede mną. Na razie daję czas urządzeniu na jego własną kalibrację, później zacznę swoje dopasowywania. Z toru mlecznego jeszcze nie korzystałem. Lubie różne wersje mlecznych kaw, ale przejdę do nich, gdy będę w pełni zadowolony ze stabilnego i dobrego espresso. Póki co nie jest źle. Daję zatem 5 gwiazdek za w miarę prostą i intuicyjną (jak dla mnie) organizację pulpitu sterowniczego i wewnętrznego menu na wyświetlaczu, za spore możliwości ekspresu, przemyślaną i wygodną dla użytkownika konstrukcję (chodzi mi o łatwy dostęp do wewnętrznych części, które trzeba przecież od czasu do czasu czyścić, myć, płukać ...), za gabaryty oszczędzające zawsze za małe kuchnie, za całkiem zgrabny wygląd (oczywiście rzecz gustu). Jakości napojów (zwłaszcza z mlekiem, w tym spienionym) jeszcze nie oceniam, ale już drugie, trzecie espresso było niezłe. Oby tak dalej.

  Opinie napisał(a) Jan dnia

 3. Ogólnie ekspres do kawy Philips sprawdza się dobrze. Jedyne co mnie w nim drażni to że często trzeba go czyścić otwierając boczna stronę ekspresu. I jak dla mnie woda mogła by być bardziej gorąca.

  Opinie napisał(a) Anonim dnia

  Zalety
  ceramiczny młynek
  filtr wody poprawia smak kawy
  idealnie spienia mleko
  intuicyjne urządzenie
  jakość wykonania
  karafka na mleka
  łatwy w obsłudze
  mozliwość wyboru z 5 rodzaju kaw
  spienianie mleka
  wygoda

comments powered by Disqus