Aromatyczne espresso czy spienione cappuccino? Kawa jaką lubisz może zostać przyrządzona na różne sposoby, ale zawsze pomocny będzie ekspres. Od najprostszych modeli, które po prostu zaparzają "małą czarną" po super wydajne kombajny, z młynkiem, automatycznym spienianiem mleka i wieloma innym przydatnymi funkcjami. Zobacz, które będą potrzebne Tobie i wybierz ekspres idealny dla siebie.

Przeciwnicy

Krups EA8108

Krups EA8108

Rekomendacje

Opinie

 1. To mój czwarty expres tej firmy. Urządzenie małe, wygodne w obsłudze. Niestety najdłużej wytrzymuje bez awarii 2lata. Potem zaczynają się różnego typu problemy. Jak się ma szczęście to naprawa kosztuje ok 200zł , ale może się zdażyć i 500.

  Opinie napisał(a) Jolanta dnia

  Wady
  łatwość obsługi
  wygoda
 2. Więc tak. Od razu zacznę od tego, że spienianie "tym czymś" to porażka. Osoba, która twierdzi, że jest inaczej to najprawdopodobniej nie miała ekspresu nigdy. Niestety nie ma tutaj mowy i pola do "kwestia gustu". Bez dokupienia Krups XS600010 spienianie to tragedia i wyłącznie z w/w wymienionym ma to sens. Jeżeli chodzi o obsługę - banalna. Ustalenie ilości ml pokrętłem oraz mocy kawy słaba/mocna dwoma przyciskami. Mamy jeszcze "awaryjne" wyjście. 3 stopniowa grubosc mielenia ustawiana w mlynku (im bardziej zmielona kawa tym jest mocniejsza) na wypadek gdyby mocy brakowalo. Nie mozemy zdefiniowac twardosci wody wiec to producent usrednil co ile kaw trzeba odkamienic - nawet jezeli mamy dostep do miekkiej wody ;) Jak dla mnie wciaz w modelach pokrewnym jak i w tym zbyt nisko osadzony pojemnik na szklanki - wcisnac tam "standardowa" latte szklanke nie sposob niestety. Podobnie ma się sprawa ze spieniaczem - caly ekxpress najlepiej na czyms postawic aby koncowka nie taplala sie w mleku. Teraz najwazniejsze. Trwalosc losowa - Wydatek 1150zl (express + spieniacz kupowany oddzielnie) jest bardzo budzetowy jak na pierwszy sprzet. Jezeli ktos chce zaczac przygode to chyba to jeden z lepszych zestawow. Apetyt rosnie w miare jedzenia wiec za kilka lat (a moze wczesniej sie rozsypie) warto sie przesiasc na cos innego. Jeżeli ktos poczuje mocne zaangazowanie sięgnie po półkę wyżej - sprzet za około 2500-3000. Jezeli jednak swiadomosc wzrosnie i budzet pozwoli to pewnie po Krupsie następcą bedzie pancerna Jura. W tej cenie ciezko polecic cos innego (koniecznie ze spieniaczem Krups XS600010)

  Opinie napisał(a) Mariqa77 dnia

  Zalety
  łatwość obsługi
  wygoda
  Wady
  czyszczenie
  jakość wykonania
  spienianie mleka
  trwałość
 3. Nie polecam. Cena może niska, ale po trzech latach zwykłego użytkowania ( kawa robiona 4 razy w tygodniu) ekspres zaczął przeciekać i właśnie dowiedziałam się , że naprawa to koszt 600 zł, a całego urządzenia około tysiąc.

  Opinie napisał(a) Zuza dnia

  Wady
  trwałość

comments powered by Disqus