Aromatyczne espresso czy spienione cappuccino? Kawa jaką lubisz może zostać przyrządzona na różne sposoby, ale zawsze pomocny będzie ekspres. Od najprostszych modeli, które po prostu zaparzają "małą czarną" po super wydajne kombajny, z młynkiem, automatycznym spienianiem mleka i wieloma innym przydatnymi funkcjami. Zobacz, które będą potrzebne Tobie i wybierz ekspres idealny dla siebie.

DE'LONGHI EC 685.BK czy DE'LONGHI ECAM 350.75.S

Wynik

Zwycięzca:
DE'LONGHI EC 685.BK

Ocena ogólna

Za: 1 powód

DE'LONGHI EC 685.BK

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

DE'LONGHI ECAM 350.75.S
DE'LONGHI EC 685.BK

Cechy

DE'LONGHI
DE'LONGHI EC 685.BK
czy
DE'LONGHI
DE'LONGHI ECAM 350.75.S
FUNKCJE
Mielenie
Nie
Mielenie
Tak

Przewagi

1 powód dla DE'LONGHI EC 685.BK

DE'LONGHI EC 685.BK
TECHNICZNE
Moc 1350W czy 1450W Ekspres DE'LONGHI EC 685.BK ma moc o 0W większą niż ekspres DE'LONGHI ECAM 350.75.S.

Opinie

100% poleca ten produkt

DE'LONGHI EC 685.BK
 1. Ogólnie za tą cenę jestem zadowolona. Kawę parzy dobrą. Na początku miałam problem ze spienianiem mleka ale teraz już jest dobrze, wychodzi naprawdę fajna pianka.

  Opinie napisał(a) Asia dnia

  Zalety
  długo kapie po zakończeniu pracy
  dobrze spienia mleko
  dobrze spienia mleko 3.2% zimne.
  dość głośny
  jakość
  jakość wykonania
  kawa roznego rodzaju.
  łatwość obsługi
  spienianie mleka
  szybkość gotowości do pracy
  trwałość
  wygoda
  zajmuje mało miejsca
  Wady
  czyszczenie
 2. Wykonanie ekspresu w stosunku do ceny nie budzi moich zastrzeżeń. Jest to prosty, zaprojektowany z myślą o użytkownikach domowych ekspres nie dający wielkiej kontroli nad parzeniem kawy. Ważne jest to, co wsypiemy do kolby. Kawa zmielona drobno (pod espresso) nie jest w stanie być wypchnięta do filiżanki. I nie, nie mam na myśli miału mącznego, tylko prawidłowo - drobno zmieloną kawę. Poza tym ekspres ten nie dogrzewa wody. Nawet po ustawieniu najwyższej (gdzie mamy do wyboru 3 wartości - niska - średnia - wysoka) temperatura osiąga jedynie 89 st. C. Gdy myślimy o espresso, jako shot, czy jako bazę pod inne wariacje, powinniśmy mieć tu zakres od najniższego 88st. C do najwyższego 94 st. C. Jeżeli chodzi o spienianie mleka, to panarello sprawuje się niedostatecznie. Pomijając dolewki wody do mleka i zwiększanie jego objętości o 50% w bardzo krótkim czasie, mleko rozwarstwia się, a powstała piana jest sztywna, sucha. Jakimś rozwiązaniem może być ręczna kontrola nad procesem spieniania, gdy zdejmiemy panarello i spieniamy samą gumową nakładką na dyszę - wówczas mleko spienia się do postaci aksamitnego kremu, którym możemy eksperymentować z latte art. Ogólnie, dla przeciętnego użytkownika domowego ekspres nie jest zły, ale oceny tu mnie mocno zaskoczyły. Sugerowałem się nimi przy zakupie tego modelu i osobiście jestem zawiedziony.

  Opinie napisał(a) Artur dnia

  Zalety
  czyszczenie
  jakość wykonania
  szybkość gotowości do pracy
  wygoda
  Wady
  spienianie mleka
 3. dobra kawa i łady design, jeśli ustawi się już parametry wg własnego gustu obsługa ogranicza się do dwóch przycisków. Spienianie mleka jest łatwe, wyszło mi za pierwszym razem :), czyszczenie dyszy też jest proste. Polecam.

  Opinie napisał(a) Beata dnia

100% poleca ten produkt

DE'LONGHI ECAM 350.75.S
 1. Łatwy w obsłudze i czyszczeniu. Robi dobre kawy. Czyści się szybko. Jeżeli pomylimy się i wciśniemy nie tę kawę jaką chcemy ,przy anulacji ,kawę którą włąśnie zmielił wyrzuca i mieli kolejną. Wszystko pięknie do kiedy działa. Po 8 miesiącach zaczął głośno pracować, nie widział kawy i młynek "stoi"( pomimo pełnego pojemnika każe uzupełnić kawę) .Serwis stwierdził ciało obce w młynku i zaproponował naprawę na mój koszt. Stwierdzili w rozmowie z panią z Media Ekspert( u nich robiłam zakup i przez nich reklamację) że może to być kamyczek,patyczek, że coś musiało być w kawie, Mnie pani w serwisie powiedziała że mam napisac do producenta kawy by naprawił mi ekspres. Na prośbę o napisanie dla ubezpieczalni na podstawie czego swierdzili ciało obce w młynku,usłyszałam że na podstawie badań technika i nie wystawiają dodatkowych pism. Nie polecam!!!!

  Opinie napisał(a) Sylwia dnia

 2. Nie mogę oceniać po 3 dniach użytkowania. W wyposażeniu brak paska do badania twardości wody, Książka obsługi bardzo gruba. w środku parę kartek po polsku: wydzierać? Opis trochę niejednoznaczny. Np kawa z "kawy zmielonej". Inaczej jest czytając opis a inaczej obserwując dyspozycje na wyświetlaczu. W efekcie wsypywana kawa wędruje do pojemnika na śmieci.

  Opinie napisał(a) Mirek dnia

 3. Witam, po zrobieniu 750 kaw oceniam ekspres na 4+. Kawa wychodzi świetna, spieniacz działa jak należy, bardzo łatwy w utrzymaniu czystosci. Jedyny minus który zauważyłem i bardzo mi przeszkadza to fakt, że jeśli w trakcie robienia kawy w zbiorniku skończy się woda to po jej dolaniu ekspres nie kontynuuje programu, trzeba włączyć od nowa.

  Opinie napisał(a) Arek dnia

  Zalety
  czyszczenie
  duzy wybor kaw
  jakość wykonania
  latwy w czyszczeniu
  łatwość obsługi
  pyszna kawa
  robi wspaniale kawy mleczne
  spieniacz mleka.
  spienianie mleka
  trwałość
  wygoda
  Wady
  glosny
  rysuje się tacka.
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki