Aromatyczne espresso czy spienione cappuccino? Kawa jaką lubisz może zostać przyrządzona na różne sposoby, ale zawsze pomocny będzie ekspres. Od najprostszych modeli, które po prostu zaparzają "małą czarną" po super wydajne kombajny, z młynkiem, automatycznym spienianiem mleka i wieloma innym przydatnymi funkcjami. Zobacz, które będą potrzebne Tobie i wybierz ekspres idealny dla siebie.

DE'LONGHI EC 685.BK

DE'LONGHI EC 685.BK

od 539,00 zł
w sklepach internetowych

Sprawdź ceny

';

System grzewczy Thermoblock: zawsze idealna temperatura
Krótki czas nagrzewania: 40 sekund
Ekspres jest zawsze gotowy do użycia dzięki systemowi samozasysania (self-priming)
Funkcja zatrzymania przepływu wody umożliwiająca personalizację wielkości kawy
Profesjonale ciśnienie 15 barów
Uchwyt na profesjonalny filtr do kawy mielonej (1 lub 2 filiżanki) lub saszetek E.S.E.
Regulowany system cappuccino: idealny do przygotowania gorącego mleka, mlecznej pianki do cappuccino i gorącej wody na herbatę i do naparów
Podwójna kratka spływowa: dwustopniowa podstawka na filiżanki i szklanki o wysokości do 13 cm przeznaczone do dużej kawy lub napojów mlecznych
Kompaktowe wymiary: tylko 15 cm szerokości
Obudowa w całości wykonana z metalu
Podgrzewanie filiżanek w górnej części
Łatwy w obsłudze panel z 3 podświetlanymi przyciskami
System oszczędzania energii: przycisk On/Off z automatyczną funkcją stand-by
Sygnał przypominający o odkamienianiu
Wyjmowany zbiornik na wodę
Wyjmowana kratka spływowa ze wskaźnikiem poziomu wody
System zapobiegający kapaniu

Przeciwnicy

DE'LONGHI EC 685.BK

DE'LONGHI EC 685.BK

Rekomendacje

Opinie

 1. Wykonanie ekspresu w stosunku do ceny nie budzi moich zastrzeżeń. Jest to prosty, zaprojektowany z myślą o użytkownikach domowych ekspres nie dający wielkiej kontroli nad parzeniem kawy. Ważne jest to, co wsypiemy do kolby. Kawa zmielona drobno (pod espresso) nie jest w stanie być wypchnięta do filiżanki. I nie, nie mam na myśli miału mącznego, tylko prawidłowo - drobno zmieloną kawę. Poza tym ekspres ten nie dogrzewa wody. Nawet po ustawieniu najwyższej (gdzie mamy do wyboru 3 wartości - niska - średnia - wysoka) temperatura osiąga jedynie 89 st. C. Gdy myślimy o espresso, jako shot, czy jako bazę pod inne wariacje, powinniśmy mieć tu zakres od najniższego 88st. C do najwyższego 94 st. C. Jeżeli chodzi o spienianie mleka, to panarello sprawuje się niedostatecznie. Pomijając dolewki wody do mleka i zwiększanie jego objętości o 50% w bardzo krótkim czasie, mleko rozwarstwia się, a powstała piana jest sztywna, sucha. Jakimś rozwiązaniem może być ręczna kontrola nad procesem spieniania, gdy zdejmiemy panarello i spieniamy samą gumową nakładką na dyszę - wówczas mleko spienia się do postaci aksamitnego kremu, którym możemy eksperymentować z latte art. Ogólnie, dla przeciętnego użytkownika domowego ekspres nie jest zły, ale oceny tu mnie mocno zaskoczyły. Sugerowałem się nimi przy zakupie tego modelu i osobiście jestem zawiedziony.

  Opinie napisał(a) Artur dnia

  Zalety
  czyszczenie
  jakość wykonania
  szybkość gotowości do pracy
  wygoda
  Wady
  spienianie mleka
 2. Ekspres typowo dla dwóch osób, Prosty w obsłudze, nie wymaga czyszczenia po kazdorazowym zaparzaniu kawy. Należy uważać aby nie nasypywać za dużo kawy do sitka kolby, bo pózniejsze jej ściągnięcie wymaga użycia sporej siły, co grozi uszkodzeniem.

  Opinie napisał(a) Waldek dnia

 3. Godne polecenia urządzenie w tej klasie cenowej

  Opinie napisał(a) Tomasz dnia

  Zalety
  ciszej pracuje niż poprzednie modele
  jakość wykonania
  kawa roznego rodzaju.
  Wady
  dzieci robią sobie inkę z pianką z mleka
  obslugują nawet dzieci.
  uszczelka do dyszy od spieniania mleka

comments powered by Disqus