Aromatyczne espresso czy spienione cappuccino? Kawa jaką lubisz może zostać przyrządzona na różne sposoby, ale zawsze pomocny będzie ekspres. Od najprostszych modeli, które po prostu zaparzają "małą czarną" po super wydajne kombajny, z młynkiem, automatycznym spienianiem mleka i wieloma innym przydatnymi funkcjami. Zobacz, które będą potrzebne Tobie i wybierz ekspres idealny dla siebie.

De Longhi EC 850.M-2 czy Siemens TE651209RW

Wynik

Zwycięzca:
De Longhi EC 850.M-2

Ocena ogólna

Za: 1 powód

De Longhi EC 850.M-2

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

Siemens TE651209RW
De Longhi EC 850.M-2

Cechy

De
De Longhi EC 850.M-2
czy
Siemens
Siemens TE651209RW
FUNKCJE
Mielenie
Nie
Mielenie
Tak

Przewagi

1 powód dla De Longhi EC 850.M-2

De Longhi EC 850.M-2
TECHNICZNE
Moc 1450W czy 1500W Ekspres De Longhi EC 850.M-2 ma moc o 0W większą niż ekspres Siemens TE651209RW.

Opinie

100% poleca ten produkt

De Longhi EC 850.M-2
 1. Takiego ekspresu szukałam, wychodzi dobra kawa.Jestem jeszcze w trakcie testowania. Mam problem ze zrobieniem dobrego capuccino,, tzn. pianka wychodzi kiepska ale może robię jakiś błąd. Może ktoś mi podpowie i poradzi w kwestii mleka, ja daję zawsze tłuste(3,2%) i zimne. Ogólnie jestem zadowolona. Ładnie się prezentuje i nie zajmuje dużo miejsca.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

 2. Mam ten ekspres już 2 lata i nadal jestem nim zachwycona, tak jak na początku. Nie chciałam kupować ekspresu z młynkiem, więc mój wybór po długim szukaniu padł na ten oto sprzęt. Robi pyszną, ciepłą kawkę, spienia mleczko i jest bezawaryjny. Do tej pory tylko musiałam zrobić odwapnianie, bo sam się prosił i już:) Ktoś tu pisał, że sprzęt jest głośny i parzy kiepską kawę. Odniosę się do tego, bo naprawdę stałam się fanką mojego małego ekspresiku:) I nie jestem przedstawicielem producenta;) Prawda jest taka, że słychać jak robi się kawa i może są ekspresy, które brzęczą niczym muszki, ale ten nie jest jakoś przesadnie głośny. Może zależy od wrażliwości ucha. Odnośnie kawy. Można na ten temat się rozpisywać i tygodniami, ale ja powiem tak, ten ekspres robi ciepłą (to ważne, bo z niektórych ekspresów kawa jest zimna) kawę i jej smak zdecydowanie zależy od tego jakich ziaren się używa. Jak ktoś kupi byle co, to będzie miał taką kawę, jeśli kawa będzie za grubo zmielona, też będzie mocno wodnista, itd. Dobrej jakości kawa, najlepiej świeżo zmielona, o odpowiedniej grubości daje naprawdę pyszne espresso z piękna pianką, lub np latte czy macchiato. Bo każdą z tych kaw można przygotować:) Jeszcze napiszę o miejscu na szklanki, bo tu faktycznie jest tak, że bardzo wysokie szklanki nie wchodzą. Ale poradzić sobie tym można bardzo łatwo i macchiato w takiej wysokiej szklance ze stópką tez zrobię i jest to proste;) Ja polecam ten ekspres jako taki pół automat, dla tych, którzy chcą się też troszkę pobawić z kawą- jako pierwszy ekspres dla miłośników kawy- jest super.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  dobra pianka
  ładny design
  łatwość obsługi
  trwałość
  wygoda
 3. po ok 1,5 roku po zakupie zauważalny spadek w szybkości napełniania kubka (być może spadek wydajności pompy)

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  - automatyczny program codkamieniania
  - cichy
  - ciężki
  solidny
  stabilny
  - doskonale spienia mleko
  - łatwe czyszczenie tacy
  - parzy dobrą kawę
  - szybka możliwość uzyskania wrzątku
  - wygodny system spieniania mleka
  Wady
  - kalsyczne kubki z uchem nie mieszczą
  - rysująca się tacka pod kubki
  - zacinający się wskaźnik poziomu wody
  - zdarza się że sitko wypada z kolby
  się pod kolbą

100% poleca ten produkt

Siemens TE651209RW
 1. Ma wszystko czego potrzebuje :) idealny

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

 2. Rewelacyjny ekspres, rozwiązanie z rurką do mleka zamiast pojemnika to strzał w dziesiątkę. Kawa dobra, ekspres dość cichy

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

 3. Kawa przeprzeprzepyszna😊

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki