Aromatyczne espresso czy spienione cappuccino? Kawa jaką lubisz może zostać przyrządzona na różne sposoby, ale zawsze pomocny będzie ekspres. Od najprostszych modeli, które po prostu zaparzają "małą czarną" po super wydajne kombajny, z młynkiem, automatycznym spienianiem mleka i wieloma innym przydatnymi funkcjami. Zobacz, które będą potrzebne Tobie i wybierz ekspres idealny dla siebie.

Bosch TES 50621RW czy Siemens TE651209RW

Wynik

Zwycięzca:
Siemens TE651209RW

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

Bosch TES 50621RW

Ocena ogólna

Za: 1 powód

Siemens TE651209RW
Siemens TE651209RW

Cechy

Bosch
Bosch TES 50621RW
czy
Siemens
Siemens TE651209RW
FUNKCJE
Mielenie
Tak
Mielenie
Tak

Przewagi

1 powód dla Siemens TE651209RW

Siemens TE651209RW
TECHNICZNE
Moc 1500W czy 1600W Ekspres Siemens TE651209RW ma moc o 0W większą niż ekspres Bosch TES 50621RW.

Opinie

100% poleca ten produkt

Bosch TES 50621RW
 1. Ekspres robi bardzo dobrą kawę,a zwłaszcza z pianką macchiato czy cappuccino.Dużą zaletą jest brak zbiornika na mleko co wiązało by się z koniecznością dokładnego mycia zbiornika,a tak podstawiamy pod wężyk butelkę lub karton z mlekiem i urządzenie zasysa mleko automatycznie.Mogę z całą odpowiedzialnością polecić ekspres! Można również z internetu ściągnąć instrukcję i poczytać o jego możliwościach.

  Opinie napisał(a) janusz52 dnia

 2. Ekspres posiadam od tygodnia więc na ostateczną opinię trzeba poczekać rok.Jak dotychczas bez uwag.Kawę robi wyśmienitą,a zwłaszcza z pianką.Łatwy w czyszczeniu,możliwość użycia kawy mielonej(nie rozpuszczalnej !),estetyczny wygląd,czytelny wyświetlacz kolejnych funkcji w języku polskim no i dosyć przystępna cena w porównaniu z drogimi ekspresami które posiadają podobne funkcje.

  Opinie napisał(a) janusz52 dnia

 3. Ekspres jest dziecinnie prosty w codziennym użytku i serwisowaniu.Wybieramy napój,pojemność,moc naciskamy "start"i wszystko samo się robi:).Na panelu na bieżąco jest wyświetlana informacja co w danej chwili się dzieje. Podczas serwisowania "podpowiada" jakie czynności należy wykonać (przy pierwszym serwisowaniu dla łatwiejszego zrozumienia komunikatów warto wspomóc się instrukcją obsługi-przy nastepnych wszystko już "samo się robi":)). Dostępny zakres kombinacji w ustawianiu rodzaju,pojemności,mocy parzonej kawy powinien zadowolić nawet najwybredniejszych kawoszy.Rodzaje kaw bez mleka:małe espresso (ok.30ml.), espresso(ok.50ml.),małe cafe creme(ok.90ml.), cafe creme (ok.150ml.)duze cafe creme(ok.200ml.).Kawy z mlekiem:małe cappucino,duże cappucino(ok.180ml),małe macchiato,macchiato,duże macchiato(ok.330ml.).Podane objętości podane sa w przybliżeniu-proszę nie traktować tej informacji jako pewnik :).Moc kawy (uzależniona od rodzaju):bardzo łagodna,łagodna,normalna,mocna,double shot mocna+,double shot mocna++.(dwie ostatnie opcje nie obejmują małego espresso, kaw z mlekiem i dwóch kaw naraz).Kawy bez mleka są z przyzwoitą cremą.Mleko jest spieniane na "gęsto" i piana utrzymuje się praktycznie do końca spożywania napoju.Temperatura spienianego lub podgrzewanego mleka akceptowalna o ile zastosujemy mleko o temperaturze pokojowej(przy silnie schłodzonym mleku kawa szybciej stygnie). Walorów smakowych nie oceniam - jest to indywidualną sprawą-wiele również zależy od jakości i gatunku kawy.Pod względem estetycznym przygotowywane napoje sa bez zarzutu.Przy codziennej eksploatacji trzeba często uzupełniac wodę (ekspres sam się płucze przed i po) ale nie jest to zbyt uciążliwe i jeżeli przyzwyczaimy się do konieczności czestego nawadniania sprzętu nie będzie to stanowiło żadnego problemu.Opróżnianie pojemników na skropliny i zużytą kawę bezproblemowe.Również nie przysparza trudności czyszczenie zespołu zaparzającego. Oryginalne tabletki czyszczące i odkamieniajace +wysyłka ok.100zł.Co do trwałości-zobaczymy za rok.Po dwóch miesiacach intensywnej eksploatacji mogę wszystkim niezdecydowanym polecić ten sprzęt z czystym sumieniem.Jak do tej pory jest wart grzechu:)

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  łatwość obsługi
  trwałość
  wygoda

100% poleca ten produkt

Siemens TE651209RW
 1. Ma wszystko czego potrzebuje :) idealny

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

 2. Rewelacyjny ekspres, rozwiązanie z rurką do mleka zamiast pojemnika to strzał w dziesiątkę. Kawa dobra, ekspres dość cichy

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

 3. Kawa przeprzeprzepyszna😊

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki